Напевно, багатьох початківців у вірі цікавить питання: навіщо молитися вранці? Адже, здається, можна звернутися з молитовним проханням до святих у будь-який час — і вони обов’язково допоможуть.
І справді, до святих можна звертатися як простими словами, так і за допомогою спеціальних молитов. Але при цьому важливо дотримуватись церковного порядку та читати щоденні ранкові й вечірні молитви. Їх можна звертати як до свого Ангела-Хранителя, так і до Господа Бога.
Окрім цього, корисно читати ранкову молитву до Пресвятої Богородиці. Такі прохання допомагають налаштувати душу на мирний, спокійний лад і задати ритм усього дня. Без молитви душа православного християнина наче випадає з духовного життя — прокидається від випадку до випадку. У проханні до Бога, як і в будь-якій справі, недостатньо лише бажання — потрібні постійність, увага, віра. Саме ранкова молитва до Матері Божої допомагає людині з’єднатися з Творцем, віддати Йому день, що розпочався, і з Божою допомогою пройти його з миром у серці.
Молитва до Пресвятої Богородиці:
Багато бід, скорбот і нещасть трапляються саме через те, що люди забувають про Бога.
Радуйся, Діво Богородице, пристановище і заступництво вбогій душі моїй, солодка надіє спасіння мого.
Радуйся, бо Творця всього у своєму лоні носила.
Радуйся, бо тілесно породила Бога — Спасителя світу.
Радуйся, бо в різдві дівство нетлінно зберегла.
Радуйся, бо ти прийняла дари від волхвів і бачила їх поклоніння Народженому від Тебе; і пастирів преславні слова про Нього чула, й у серці своїм зберегла.
Радуйся, бо ти з радістю знайшла Дитятко Ісуса — Сина Твого і Бога — у храмі, серед учителів Закону.
Радуйся, бо ти зазнала болю в часі хресних страждань і розп’яття Сина Твого, пресолодкого Ісуса, а по Його тридневому воскресінню наповнилася радістю.
Радуйся, бо ти бачила вознесіння Сина Твого і Бога у славі небесній.
Радуйся, бо ти прийняла Духа Святого, посланого від Нього, у Сіонській світлиці разом з учнями у вигляді вогненних язиків.
Радуйся, бо ти, мов ангел, прожила на землі.
Радуйся, бо чистотою і святістю перевершила всі ангельські чини та лики всіх святих.
Радуйся, бо при Твоєму успінні було прославлено Тебе пришестям Сина і Бога.
Радуйся, бо ти радісно передала свою душу в Його святі руки.
Радуйся, бо Тебе було прославлено, коли Ти з тілом вознеслася на небо.
Радуйся, бо ти з’явилася апостолам на третій день після свого відходу.
Радуйся, бо на небесах від Отця, і Сина, і Святого Духа Ти була увінчана вінцем вічного царства.
Радуйся, бо всі небесні сили безупинно прославляють Тебе.